Czym powinny cechować się nowoczesne kuchnie na wymiar?

kwi 11, 2023 przez

Czym powinny cechować się nowoczesne kuchnie na wymiar?

Nowoczesne kuchnie na wymiar projektuje się głównie z myślą o ich wysokiej funkcjonalności. Muszą być one wygodne w użytkowaniu, proste w sprzątaniu i czyszczeniu i do tego powinny zapewniać dużo miejsca do przechowywania. Jednocześnie design i uzyskanie odpowiedniego klimatu wnętrza nie może schodzić na dalszy plan.

Jakie kolory dominują w nowoczesnych kuchniach na wymiar?

Nowoczesne kuchnie na wymiar to przede wszystkim minimalistyczne i funkcjonalne rozwiązania. Często wybiera się biały, szary lub inne jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Bardzo popularna jest także czerń, zwłaszcza jako kolor blatu lub części szafek w modnej, dwukolorowej aranżacji. Zainteresowaniem klientów nadal cieszą się meble w stylu skandynawskim, czyli z przewagą drewna i bieli. Często sięga się po wykończenie na wysoki połysk. Kuchnie na wymiar są projektowane indywidualnie. Nowoczesne kuchnie na wymiar w swojej ofercie umieścił na przykład producent mebli kuchennych Eltop, oferujący swoje usługi na terenie Warszawy.

Zabudowa pod sam sufit w nowoczesnych kuchniach na wymiar

W modnych, nowoczesnych kuchniach na wymiar coraz częściej spotkać można zabudowę pod sam sufit. Niekiedy projektuje się całą ścianę zabudowaną drzwiami szafek i sprzętem AGD. Pozwala to na stworzenie maksymalnej przestrzeni na przechowywanie w jednym miejscu. Jednocześnie zabudowa taka pozwala niekiedy na zastosowanie minimalistycznych rozwiązań w pozostałych miejscach kuchni. W magazynach wnętrzarskich zobaczyć można nowoczesne kuchnie na wymiar bez szafek górnych. Jednak ze względów praktycznych i często niewielkie metraże polskich kuchni nie jest to często wybierane rozwiązanie.

Wyposażenie szafek w nowoczesnych kuchniach na wymiar

Projektując nowoczesną kuchnię na wymiar, warto pomyśleć o wyposażeniu szafek. Szczególnie praktyczne są szuflady i kosze cargo, w których łatwiej zachować porządek i organizację. Nowoczesna kuchnia wyposażona jest w szuflady z mechanizmem cichego domykania, niekiedy też bezuchwytowego otwierania. Warto pomyśleć o zamontowaniu oświetlenia w szufladach. Wybierając kuchnię na wymiar, możemy dopasować systemy organizacji wnętrza szafek do potrzeb użytkownika. Dobry projektant uwzględni montaż odpowiednich organizatorów do sztućców czy koszy na śmieci.

Podobne

Tagi