Drzwi z przeszkleniami – hit czy kit?

kwi 11, 2023 przez

Drzwi z przeszkleniami – hit czy kit?

Wybór odpowiednich drzwi pokojowych to jeden z ostatnich etapów urządzania czy remontu mieszkania lub domu. Wówczas inwestorzy mają do dyspozycji wiele różnych rozwiązań. Do nieoczywistych zaliczamy drzwi z przeszkleniami, które mają wiele zalet, jednak nie sprawdzą się w każdej przestrzeni. Czy taki zakup to dobry pomysł? Gdzie najlepiej będą pasować drzwi z przeszkleniami?

Trwałość drzwi z przeszkleniami 

Osobom, które poszukują drzwi do swoich wnętrz, często zależy przede wszystkim na tym, aby wybrany produkt był trwały i funkcjonalny, dzięki czemu posłuży im przez wiele lat. Zwykle jednak zdarza się tak, że przeszklenia są kojarzone z kruchością, kiepską trwałością i niebezpieczeństwem podczas codziennego użytkowania. Nic bardziej mylnego. Jeżeli do produkcji drzwi pokojowych czy wewnętrznych wykorzystywane jest szkło hartowane.

Taki produkt wykazuje dobrą odporność na uszkodzenia mechaniczne, czyli w tym przypadku głównie na trzaskanie. W związku z tym nie trzeba się obawiać, że się rozbije. Jeżeli jednak z jakichś przyczyn by do tego doszło, to szkło się rozpadnie w drobne kawałki, nie robiąc nikomu krzywdy.

W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi z przeszkleniami? 

Istotną kwestią w kontekście drzwi z przeszkleniami jest również ich estetyka. O to, w jakich wnętrzach się sprawdzą, zapytaliśmy specjalistę ze sklepu z akcesoriami do drzwi w Oleśnicy, który wytłumaczył:

– Jeżeli chodzi o wnętrza, w których warto postawić na drzwi z przeszkleniami, to są to przede wszystkim te w loftowych mieszkaniach. Będą też dobrym wyborem w przypadku mniejszych lokali, do których nie wpada zbyt wiele światła, ponieważ skutecznie doświetlą wnętrze i optycznie je powiększą.

Jeśli natomiast chodzi o to, kiedy lepiej zrezygnować z takiej konstrukcji, to trzeba tu wymienić między innymi pomieszczenia, w których ceniona jest prywatność. Z uwagi na przepuszczanie światła raczej nie sprawdzą się w sypialni, która sąsiaduje z korytarzem, z którego korzystają pozostali domownicy, ponieważ włączanie światła będzie uniemożliwiało wypoczynek. To, czy drzwi szklane okażą się hitem, czy wręcz przeciwnie zależy przede wszystkim od tego, z jakimi elementami zostaną zestawione. W niektórych wnętrzach dodadzą elegancji, do innych nie będą pasować.

Podobne

Tagi