Dlaczego warto wybrać okna doskonałej jakości?

mar 13, 2021 przez

Dlaczego warto wybrać okna doskonałej jakości?

Szeroka dynamika produkcji okien wynika m.in. z rozwijającej się koniunktury budowlanej oraz wzrastającej liczby oddawanych do użytku obiektów, zarówno zamieszkania zbiorowego, jak również jednorodzinnych. Temu kierunkowi towarzyszą zaostrzające się kryteria dotyczące izolacyjności termicznej przegród budowlanych, jakie odnoszą się też do stolarki okiennej. Poprzez długi okres kryterium energooszczędności okien w obiektach ocieplanych było mniejsze aniżeli w większości krajów europejskich. Jeszcze pięć lat temu optymalny dopuszczalny wskaźnik przenikania ciepła dla tego segmentu stanowił choćby 1,8 W/m2K.

Najlepsze okna

Energooszczędna stolarka okienna nie jest tania, jednak ma niezwykle dobre parametry technologiczne. Dzięki temu inwestycja w mocne aluminiowe okna w Krakowie, lub profesjonalne okna PCV (PVC) zwróci się w późniejszej eksploatacji. Ramy z aluminium są szczególnie wytrzymałe na wpływ elementów powietrznych, w tymże światła słonecznego, deszczu lub wiatru. Są sztywne, więc umożliwiają wysoką trwałość konstrukcji.

Okna drewniane lub plastikowe – podstawowy problem

Każdy, kto stoi przed doborem okien zastanawia się nad tymże, z jakiego produktu powinny być zrobione okna. Najpopularniejsze rozwiązania to PCV i drzewo. Okna PCV cieszą się niezwykle dużą popularnością zwłaszcza ze względu na własną wytrzymałość na działanie szkodliwych wymogów powietrznych, w tymże promieniowania UV. Ramy okienne zrobione z tworzywa umożliwiają niezwykle duży komfort użytkowania, natomiast też brak potrzeby renowacji (jaka co pewien czas musi mieć miejsce w wypadku okien drewnianych).

Okna bezramowe

To niewątpliwy przebój innowacyjnej architektury! Zapewniają nieskończone możliwości projektowania powierzchni z uwzględnieniem wszystkiego, co znajduje się na zewnątrz domu. Zapewniają „przenikanie” krajobrazu i światła naturalnego do pomieszczenia budynku. Ramy okienne nie stanowią granicy pomiędzy światem wewnętrznym natomiast zewnętrznym. Dom wydaje się niezwykle przestronny oraz otwarty, natomiast przyroda za oknem jest dekoracją pomieszczenia. Bezramowe okna z montażem, mogą stanowić przeszklenie tarasu, spełniają także rolę ścian oszklonych od podłogi do sufitu.

Cena nie chodzi w parze z jakością

Nabywając okna PCV niewątpliwie nie należałoby sugerować się tylko niską ceną zakupu oraz dokładanie zaznajomić się z przedstawioną propozycją. Należy pamiętać, iż im tańsze okna, tymże słabszą mają specyfikację, natomiast to może przełożyć się na niewielki komfort stosowania, utraty ciepła. Nie bez znaczenia jest tutaj także sam montaż, jaki w wypadku najniższej propozycji może nie gwarantować pewnych standardów.

Okna na wymiar – doskonałe dostosowanie

Okna na zamówienie to jednocześnie okna dostosowane do otworów okiennych – dzięki temu doskonale pełnią własną funkcję. Poprawne wymierzenie natomiast potem dostosowanie dobrej stolarki jest gwarancją uzyskania artykułu doskonale dostosowanego do określonych potrzeb. Nie ma tutaj miejsca na pomyłki. W wypadku ostatecznych rozwiązań rozmiar może nieco odchodzić od otworów okiennych. Niezwykle często jest to sprawa milimetrów. Niemniej, ma to duże znaczenie.

Podobne

Tagi