10 pomysłów na aranżację małego salonu

sty 7, 2022 przez

10 pomysłów na aranżację małego salonu

Mały salon nie musi być przeszkodą w urządzeniu przestrzeni, w której chętnie spędza się czas. Wymaga to jednak odrobiny kreatywności i dobrze dobranych rozwiązań meblowych. Oto 10 pomysłów na aranżację małego salonu, które pomogą Ci stworzyć funkcjonalną i przytulną przestrzeń.

 1. Wybierz odpowiednie meble

W przypadku małych salonów warto stawiać na meble wielofunkcyjne – np. kanapy z pojemnikiem na pościel, stoliki z opcją schowka na drobiazgi czy fotele z funkcją spania. Dobrze też sprawdzą się lekkie i oszczędne w przestrzeni meble modułowe, które możesz dowolnie konfigurować.

 1. Wykorzystaj przestrzeń ścian

Nie zapominaj o zastosowaniu półek, regałów i szafek wiszących. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce na podłodze oraz zupełnie nowe możliwości aranżacji. Pamiętaj jednak o zachowaniu proporcji i nie przesadzaj z ilością elementów dekoracyjnych na ścianie.

 • Wybierz małe meble lub meble dwufunkcyjne
 • Wykorzystaj przestrzeń ścian do dekoracji i przechowywania
 1. Optycznie powiększ przestrzeń

Małe wnętrza warto rozjaśnić i optycznie powiększyć – dobrze sprawdzą się jasne kolory na ścianach i podłodze, a także duże lustra, które odbiją światło i stworzą wrażenie większego pokoju. Unikaj ciężkich zasłon i tapet z dużymi wzorami, które wprowadzą zamęt w przestrzeni.

 • Zastosuj jasne kolory na ścianach i podłodze
 • Wykorzystaj wielkie lustra do powiększenia przestrzeni
 • Unikaj ciężkich zasłon i tapet z dużymi wzorami
 1. Zaproponuj dobrą organizację

Kiedy planujesz mały salon, pomyśl o tym, jak przechowywać rzeczy – wykorzystaj na przykład kubełki, wieszaki, kosze i organizer. Pamiętaj, im mniej rzeczy na wierzchu, tym bardziej przestrzeń wydaje się schludna.

 • Wykorzystaj kubełki, wieszaki, kosze i organizery do przechowywania
 • Minimalizuj rzeczy na wierzchu
 1. Stwórz przytulną atmosferę

Mały salon nie oznacza niewygodnego – dobierz przytulne poduszki, miłe w dotyku koce, przyciemnione oświetlenie i wygodne fotele. To wszystko stworzy ciepłą i przyjazną atmosferę, która sprawi, że będziesz chciał w nim spędzać jeszcze więcej czasu.

 • Dobierz przytulne dodatki, takie jak poduszki i koce
 • Stwórz przyjazną atmosferę dzięki przyciemnionemu oświetleniu i wygodnym fotelom

Podsumowanie

Aranżacja małego salonu wymaga odrobiny pomysłowości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć w nim funkcjonalną i przytulną przestrzeń. Warto wówczas stawiać na wielofunkcyjne meble, wykorzystywać przestrzeń ścian i organizować przestrzeń. Optyczne powiększanie pomieszczenia też może przynieść pozytywny efekt, szczególnie w połączeniu z przyjazną dla oka atmosferą. Pamiętaj – najlepszym pomysłem na urządzenie małego salonu jest po prostu poeksperymentowanie z różnymi rozwiązaniami i dostosowanie ich do swoich potrzeb.

Podobne

Tagi