Jak dobrać bramę do niewielkiego garażu?

kwi 11, 2023 przez

Jak dobrać bramę do niewielkiego garażu?

Mały garaż może być funkcjonalny pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zaaranżowany. Kluczem do sukcesu jest wybór właściwej bramy garażowej. W małych garażach liczy się każdy centymetr, dlatego warto zdecydować się na bramę, która po otwarciu nie zabierze cennej przestrzeni. Obecnie najpopularniejszym typem bram są bramy segmentowe. Czy jednak sprawdzą się w małych garażach?

Wymagana przestrzeń do montażu bramy segmentowej

Skrzydło bramy segmentowej zbudowane jest z paneli połączonych ze sobą, które płynnie poruszają się po prowadnicy, a po otwarciu chowają się pod sufitem. Do montażu bramy segmentowej wymagana jest wysokość nadproża na co najmniej 10 cm. Brama garażowa segmentowa ma tę zaletę, że nie zajmuje miejsca przed garażem, ani w środku. Jedyne, o czym należy pamiętać to zostawienie wolnej przestrzeni pod sufitem. W małym garażu warto zamontować oświetlenie ledowe na ścianach, wówczas lepiej doświetlimy wnętrze i nie zmarnujemy cennego miejsca. Jeśli garaż jest niski, a nadproże nie ma wystarczających wymiarów, to można zdecydować się na bramę otwieraną na bok.

Przed wyborem bramy warto dokładnie zmierzyć wielkość garażu oraz otwór wjazdowy. Bramy segmentowe montuje DOMEGA — dystrybutor Oknoplast Poznań. Ekipa montażowa najpierw przyjeżdża na pomiar, na podstawie którego zamawiana jest brama na wymiar.

Zalety bram segmentowych

Bramy garażowe segmentowe są obecnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem – świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku garaży ocieplanych, jak i nieocieplanych. Poszczególne segmenty wypełniane są pianką poliuretanową, która doskonale izoluje, a łączenia pomiędzy panelami są uszczelniane. System gumowych uszczelek znajduje się także wokół ramy, a więc pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą nie powstają mostki cieplne.

Bramy segmentowe są funkcjonalne i świetnie się prezentują. Wybierane są zarówno do nowoczesnych, współcześnie budowanych domów, jak i starszych budynków. Występują w obszernej palecie kolorystycznej, a więc nie ma problemu z dopasowaniem bramy do pozostałej stolarki okiennej. Bramy segmentowe wyposażone są w napęd i sterowane pilotem, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania. Bez wątpienia ten rodzaj bram, jeszcze przez wiele lat będzie dominować na rynku.

Podobne

Tagi