Kreatywne pomysły na wykorzystanie palet w aranżacji wnętrz

kwi 22, 2020 przez

Kreatywne pomysły na wykorzystanie palet w aranżacji wnętrz

Palety to tani i efektowny materiał, który może być wykorzystany do stworzenia ciekawych aranżacji wnętrz. Niech Cię nie zmyli ich pozorna prostota – palety dają ogromną swobodę w tworzeniu oryginalnych projektów. Sprawdź, jakie kreatywne pomysły na wykorzystanie palet w aranżacji wnętrz mają dla Ciebie przygotowane.

1. Meble z palet

Najprostszym zastosowaniem starych palet są meble. Wykonanie łóżka, kanapy, krzeseł, stołu czy szafki z wykorzystaniem palet to dobry pomysł na niskobudżetowe, a zarazem oryginalne meble. Wystarczy oczyszcić palety z ewentualnych osadów, pomalować farbą lub lakierem w wybranym kolorze, połączyć ze sobą i dodać wygodne poduszki.

2. Biurko z palet

Biurka z jednej lub kilku połączonych palet mogą być dobrym rozwiązaniem do domowej pracy lub nauki. W przypadku kilku połączonych palet, między nimi można umieścić półkę na książki lub dokumenty. Wbrew pozorom, biurko wykorzystujące palety może być bardzo stylowe – warto ozdobić je roślinnością, dodatkowymi półkami na przybory lub zamontować lampę w stylu industrialnym.

3. System na słoiki

Jeśli po połączeniu palet zostanie Ci trochę dodatkowego miejsca, warto pomyśleć o zastosowaniu ich do systemu na słoiki. Aby stworzyć taką niewielką półkę wystarczy połączyć ze sobą kilka desek. System na słoiki może być ciekawie ozdobiony zielonymi roślinami, odcieniami szkła lub drewna.

4. Panele ścienne z palet

Palety mogą być również świetnym sposobem na wykończenie ścian. Z jednej, kilku lub nawet dziesięciu palet można stworzyć ciekawy panel, który ozdobi pokój lub salon. Do wykończenia użyj farby lub lakieru w dowolnym kolorze, a do ozdoby panelu możesz wykorzystać dodatkowe akcesoria – lampki LED, ramki na zdjęcia lub drewniane rzeźby.

5. Styloway regał z palet

Ostatnim pomysłem na wykorzystanie palet są regały. Ekonomiczne i proste w wykonaniu, połączone palety mogą tworzyć ciekawe, stylowe przestrzenie na książki, biżuterię lub dekoracje. W tym przypadku warto postawić na pomysłowe rozwiązania – nie musisz trzymać się standardowych kształtów, regały z palet mogą być rozbudowane i wielopoziomowe.

Jak widzisz, pomysły na wykorzystanie palet w aranżacji wnętrz to wciąż nieskończoność możliwości. Wykorzystaj swoją kreatywność i zainspiruj się naszymi propozycjami, aby stworzyć swój unikalny projekt.

Podobne

Tagi