Spedycja – czyli jak to działa

wrz 8, 2020 przez

Spedycja – czyli jak to działa

Każdy z nas słyszał takie pojęcie, jak spedycja, ale mało osób wie, czym to tak właściwie jest i czym dokładnie zajmują się firmy spedycyjne. Najprościej wytłumaczyć to, jako po prostu szereg usług związanych z transportem ładunków i towarów. Spedycja może mieć zarówno zasięg krajowy, jak i międzynarodowy. Termin ten oznacza także, najprościej rzecz ujmując, wszelkie czynności związane z organizowaniem przewozu ładunków, takich jak na przykład: przygotowywanie przesyłek do przewozu, ubezpieczenie przesyłki, zawieranie umów o przewóz, przyjmowanie zleceń i udzielanie związanych z nimi porad, odprawa celna i wiele wiele innych usług.

Czym zajmują się firmy transportowe i spedycyjne?

W dzisiejszych czasach rośnie coraz bardziej zapotrzebowanie na krajowy i międzynarodowy transport towarów, a w związku z tym na rynku pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw świadczących tego typu usługi, które staje poszerzają swoje oferty.
Przedsiębiorstwa te specjalizują się przede wszystkim w koordynowaniem transportu ładunku od dostawcy do odbiorcy, zapewniają szybkie i bezpiecznie dostarczenie przesyłki i sporządzaniu wymaganej dokumentacji. Zakres działania i usług większości przedsiębiorstw typowo spedycyjnych funkcjonujących obecnie na rynku jest najczęściej bardzo szeroki i zróżnicowanie, aby dostosować się do bardzo rozmaitych potrzeb i wymagań klientów. Przedsiębiorstwa często dysponują nowoczesnymi samochodami ciężarowymi o różnej ładowności, dostosowanych do przewozu najróżniejszych ładunków.

Spedycja Poznań – bezpieczna i szybka dostawa

Jednym z wiodących prym wśród przedsiębiorstw zajmujących się usługami spedycyjnymi jest firma transportowa z siedzibą w Poznaniu. Firma zajmuje się nie tylko spedycją w obrębie kraju, ale także i transportem międzynarodowym oraz specjalizuje się w logistyce. Działa na terenie całej Unii Europejskiej. Posiada szeroki wybór taboru oraz zapewnia sporządzenie dokumentacji transportowej, umowę o przewóz oraz wszelkie ubezpieczenie przesyłki. Dużym atutem firmy jest także kompetentna i profesjonalna kadra pracownicza, która stale poszerza swoje kompetencje, uczestnicząc w przeróżnych branżowych konferencjach i szkoleniach. Firma oferuje także usługi związane z transportem specjalistycznym (takich jak np. przewóz ładunków ponadnormatywnych, transport materiałów niebezpiecznych ADR czy też transport towarów kategorii III). i chętnie współpracuje z przedsiębiorstwami, które dysponują odpowiednim do tego sprzętem oraz kwalifikacjami.

 

Podobne

Tagi