Jakie są rodzaje filtrów do wody w akwarium?

maj 13, 2017 przez

Jakie są rodzaje filtrów do wody w akwarium?

Aby akwarium było zawsze w dobrym stanie, niezbędne jest zainwestowanie w odpowiednie filtry, najlepiej jak najwyższej jakości, korzystające z dobrych technologii do oczyszczania wody.

W jaki sposób działają filtry do akwariów?

Podstawowym działaniem filtrów do wody jest oczyszczanie jej oraz sprawianie, że może być ona zdecydowanie łatwiej napowietrzana. Znacząco wspierają one naturalne procesy, zachodzące w domowych zbiornikach.

Filtrowanie może się odbywać w wieloraki sposób i nie jest zazwyczaj procesem jednorodnym. Jakie są najczęściej stosowane filtry?

filtry mechaniczne – pomagają usuwać wyłącznie fizyczne zanieczyszczenia obecne w wodzie (np. odchody, kurz)
biologiczne – zazwyczaj w ich składzie znajdują się bakterie nitryfikacyjne, które rozkładają amoniak do azotynów w ramach cyklu azotowego w zbiorniku.
chemiczne – w ich składzie zazwyczaj wykorzystuje się aktywny węgiel do akwarium, który pozwala wychwytywać szkodliwe związki chemiczne, pochodzenia organicznego oraz oczyszczać wodę.

W zależności od potrzeb i upodobań można znaleźć różne rozwiązania, które pomogą utrzymać wysoką jakość wody w akwarium, co wpłynie na lepszą kondycję ryb i roślin.

Podobne

Tagi