Pytania, które musisz zadać przed zakupem domu

gru 6, 2020 przez

Pytania, które musisz zadać przed zakupem domu

Niewiadomych jest sporo gdy kupujemy dom, ale są też takie które musimy zadać.
Pytania które musisz zadać przed zakupem domu :
– dlaczego wlasciciele chcą sprzedać dom
– kiedy był ostatni remont i czego
– kiedy opuszczą dom i czy będzie pusty
– w jakim stanie technicznym jest dom i jego dach
– czy zrobiony został szkodliwymi materiałami
– lokalizacja
– Czy jest słoneczny lub jego pokój

Pytania które zadajemy uświadamiają nam ewentualne dodatkowe koszty przy remoncie, po wyczerpujących odpowiedziach przedstawi nam się całkowity koszt zakupu, remontu, zapytać trzeba ponieważ to my wykładamy na to pieniądze i my będziemy tam mieszkać. Jeżeli okaże się że remont będzie tylko w środku i niewielki to pytanie o kondycję ścian, murów jest jak najbardziej na miejscu oraz dach, ponieważ kiedyś dachy robione były z azbestu a ten materiał był i jest szkodliwy oraz wycofany z produkcji. Zawsze trzeba mieć jak najwięcej infirmacji o kupowanym domu lub mieszkaniu, które będziemy zamieszkiwać z rodziną i to oni mają być szczęśliwi bo wtedy y też będziemy. Pierwsi właściciele jak agent nieruchomości nie powinni nic ukrywać przecież i tak z czasem wszystko wyjdzie i żeby nie mieć takich nieprzyjemnych sytuacji to my pytamy i słuchamy odpowiedzi, czy będzie zadowalająca? Zależy od tego czego się dowiemy.

Oględziny pierwsze nie muszą być ostatnie bo możemy się umówić na kolejne aby mieć w 100% pewność.
Jeżeli chodzi o to kiedy właściciele opuszczą dom, tutaj chtba każdy chciałby jak najszybciej wejść i zacząć działać gdyż nam też zależy na czasie.
Ocena stanu faktycznego całego obiektu sprawi że remont będzie szedł sprawniej i po kolei ponieważ gdy już wiemy co musimy zrobić po prostu to robimy.
Warto też posłuchać agenta i jego się doradzić, wysłuchać co ciekawego mówi o budynku jak duża jest jego wiedza, czy pomoże w załatwieniu niezbędnych formalności. Jeżeli wszystko jest dla nas jasne i zrozumiałe to bez żadnych wyrzutów możemy przejść do zakupu.

 

Podobne

Tagi