Trendy w kolorystyce ścian na rok 2023

maj 30, 2020 przez

Trendy w kolorystyce ścian na rok 2023

W nadchodzącym roku 2023 trendy w kolorystyce ścian będą się zmieniać, wprowadzając nowe i interesujące połączenia, które zmienią wygląd wnętrz. W artykule omówimy najważniejsze trendy, które będą rządzić w przyszłym roku.

  1. Kolorowe ściany – modne kolory na rok 2023

W roku 2023 można spodziewać się eksperymentów z kolorami i ich połączeniami na ścianach. Najmodniejsze kolory to szafir, szmaragd, fuksja i butelkowa zieleń. Modne będą też najnowsze trendy w szarości i beżu, które nadadzą wnętrzu nowoczesnego i eleganckiego wyglądu.

  1. Kontrastujące kolory

Najlepszym sposobem na wprowadzenie kontrastu w pomieszczenie jest zestawienie jasnych i ciemnych kolorów. Do modnych kolorów ciemnych należą czarny, granatowy i bordowy. Z kolei jasne barwy jak biel, jasny szary czy błękit stanowią idealny kontrast dla ciemnych ścian.

  1. Mieszanie kolorów i wzorów

W przyszłym roku modne będą duże połączenia kolorów i wzorów na ścianach. Doskonałym sposobem na osiągnięcie tego efektu będzie połączenie kolorów o różnej intensywności. Mogą to być duże wzory na ścianie lub też geometryczne połączenia kolorów.

  • Jakie kolory idealnie występują w połączeniach?
  • Najmodniejsze połączenia kolorów.
  1. Kreatywna sztuka na ścianie

Wielu projektantów wnętrz przewiduje, że w 2023 roku popularnym trendem będą dekoracje na ścianach, takie jak graffiti czy freski. Ściany pokryte takimi dziełami sztuki będą stanowiły fantastyczny element ozdobny w pomieszczeniu, nadając mu niepowtarzalny styl.

  1. Minimalistyczne rozwiązania

W roku 2023 również minimalistyczne rozwiązania będą świetnym pomysłem na kolorystykę ścian. Proste kolory i duże przestrzenie z subtelnymi dodatkami, takimi jak zdjęcia, grafiki czy rośliny, będą nadawały pomieszczeniu harmonijny wygląd.

Podsumowując, w 2023 roku modne będą kolorowe, kontrastowe i kreatywne rozwiązania w kolorystyce ścian. Projektanci wnętrz zachęcają także do eksperymentowania z różnymi połączeniami kolorów i wzorów, co pozwoli stworzyć oryginalny i niepowtarzalny wystrój. Nie zapominajmy jednak również o minimalizmie, który również będzie w modzie – proste kolory i duże przestrzenie będą stanowić spójne i estetyczne wnętrze.

Podobne

Tagi