Kreatywne pomysły na ozdobę ściany za pomocą tapet

wrz 21, 2021 przez

Kreatywne pomysły na ozdobę ściany za pomocą tapet

KRETYWNE POMYSŁY NA OZDOBĘ ŚCIANY ZA POMOCĄ TAPET

Tapety to klasyczna forma dekoracji wnętrz, którą można wykorzystać do stworzenia oryginalnej i modnej ozdoby na ścianie. W tym artykule przedstawiamy kilka kreatywnych pomysłów na ozdobę ściany za pomocą tapet.

 1. TAPETY JAKO WYSTRÓJ OKOLICZNOŚCIOWYCH IMPREZ
  Warto przemysleć wykorzystanie tapet również jako ozdoby na okolicznościowych imprezach. Tapety można wykorzystać do dekoracji stołu, szkła, a nawet w postaci obrusa. Tapety na ścianie, odpowiednio dobrane do aranżacji wnętrza, pozwolą na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w trakcie przyjęcia.

 2. KOMPLETNA WYMIANA ARAŻU
  Jeśli myśl o przyklejaniu tapety na całej ścianie wydaje Ci się zbyt kłopotliwa, możesz zastosować zasadę “Less is more” i przykleić tapetę tylko na jednej ścianie. Takie rozwiązanie powoduje, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne i ciekawsze, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze.

 • Przyklejana tapeta na jednej ścianie powinna być uzupełniona kolorystycznie innymi elementami wystroju wnętrza.
 1. TAPETY DO PRZEPRAWY POMIESZCZEŃ
  Tapety jako ozdoba w przeprowadzce? Niekoniecznie brzmi to jak dobry pomysł, ale takie wykorzystanie tapet może się okazać bardzo pozytywne, szczególnie, jeśli chodzi o dzieci. Przyklejanie tapety do pokojów dziecięcych z ich ulubionymi postaciami, drzewami i kolorowymi kwiatami może sprawić im ogromną przyjemność.
 • Elastyczna folia tapetowa jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, gdyż może być usuwana bez uszkodzenia ściany.
 1. PRAWDOPODOBNIE NAJMODNIEJSZE ZASTOSOWANIE TAPET
  W drzwiach wejściowych znajdują się najmodniejsze tapety, które można dziś znaleźć na rynku. W ciągu ostatnich kilku lat ta forma ozdoby wejścia do domu stała się bardzo popularna. Stosując takie rozwiązanie, można w przystępny sposób zmienić wystrój wejścia do domu i nadanie mu bardziej przyjaznego charakteru.
 • Nie zapomnij, że tapety do drzwi wejściowych powinny być trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.
 1. TAK NIE ZROBISZ
  Nawet najlepsze pomysły mogą się okazać nietrafione, gdy nie są przygotowane w sposób właściwy. Nie należy kusić się na przyklejanie tapet do drewnianych powierzchni, takich jak drzwi, ramy okien, itp. Drewno przemieszcza się na skutek zmian wilgotności powietrza, co powoduje, że tapeta będzie się odlepiać lub nie będzie odpowiednio trzymać.

Podsumowując, tapety to wykorzystywana już od wieków forma dekoracji wnętrz. Zastosowanie ich w sposób kreatywny, a jednocześnie elegancki i modny, pozwala na stworzenie niepowtarzalnej i oryginalnej ozdoby na ścianie. Nie zapomnijmy jednak, że warto przemyśleć ich zastosowanie w zależności od charakteru pomieszczenia.

Podobne

Tagi