Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem motywów roślinnych: Przywróć naturę do domu

wrz 29, 2020 przez

Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem motywów roślinnych: Przywróć naturę do domu

Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem motywów roślinnych: przywróć naturę do domu

W dzisiejszych czasach, gdy w wielu miastach natura jest coraz bardziej zanikająca, projektowanie wnętrz z wykorzystaniem motywów roślinnych staje się coraz bardziej popularne. Rośliny to nie tylko ozdoba, ale również pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. W artykule przedstawione zostaną korzyści wynikające ze stosowania roślin jako elementów projektowania wnętrz oraz kilka wskazówek, jak wykorzystać motywy roślinne.

 1. Korzyści wynikające ze stosowania roślin w projektowaniu wnętrz
  Stosowanie roślin w projektowaniu wnętrz ma wiele korzyści. Po pierwsze, rośliny naturalnie oczyszczają powietrze z toksyn, dzięki czemu poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. Po drugie, rośliny mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie – wprowadzają do pomieszczenia spokój i relaks, a także zmniejszają ilość pyłu i alergenów z powietrza. Rośliny mają także pozytywny wpływ na nasze umysły – odpoczynek, relaks i wyciszenie powinny być integralną częścią designu każdego pomieszczenia.

 2. Jak wykorzystać motywy roślinne w projektowaniu wnętrz
  Wykorzystanie motywów roślinnych w projektowaniu wnętrz może być stosowane na wiele sposobów. Jednym ze sposobów jest stworzenie roślinnego kącika z kilkoma roślinami o różnych kształtach i wielkościach. Innym sposobem jest umieszczenie roślin na półkach, kredensach lub szafkach. Rośliny mogą być również umieszczone na ścianie lub jako malowanie obrazów roślinnych. W aranżacji wnętrz rośliny mogą stanowić oryginalną dekorację. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i gustu.

 3. Jakie rośliny warto wybrać?
  Warto wybierać rośliny łatwe w pielęgnacji. W przypadku braku doświadczenia z roślinami, warto wybrać niewymagające okazy, takie jak: kaktusy, sukulentki, paprocie, bluszcz, dracena i palmy. Bardzo modne ostatnio są również rośliny doniczkowe o liściach zielonych, takie jak monster czy kolumnowce.

 4. Gdzie umieścić rośliny?
  Rośliny warto umieszczać w miejscach, w których będą miały wystarczająco dużo światła, ale nie będą wystawione na bezpośrednie promienie słoneczne. Rośliny dobrze rosną w miejscach, w których temperatura wynosi pomiędzy 18 a 24 stopni C. Nie należy również zastawiać nimi okien ani drzwi – to powoduje niedobór powietrza, a także uniemożliwia ruch swobody w pomieszczeniu.

 5. Podsumowanie
  Stosowanie roślin w projektowaniu wnętrz jest nie tylko modne, ale również pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem motywów roślinnych może być stosowane na wiele sposobów – od stworzenia roślinnego kącika po umieszczenie roślin na półkach lub ścianach, bądź malowanie obrazów roślinnych. Warto wybierać łatwe w pielęgnacji rośliny i umieszczać je w miejscach, w których będą miały odpowiednio dużo światła i powietrza.

Podobne

Tagi