Dna moczanowa – niespodziewany atak

lut 18, 2018 przez

Dna moczanowa – niespodziewany atak

Wiele osób często lekceważy pierwsze symptomy. Do lekarza wybieramy się w momencie, gdy ból jest nieznośny i nie potrafimy sobie sami pomóc. Coraz większy brak zaufania do specjalistów sprawia, że leczymy się na własną rękę. Niestety nie jest to zawsze dobre rozwiązanie. Często niestety ale wymagamy postawienia trafnej diagnozy, która ofiaruje nam życie.

Coraz więcej osób zapada na ciszą, lecz bardzo silną chorobą jaką jest podagra. Atak dny moczanowej jest bardzo uciążliwy, zaatakowane stawy są bolesne, często pojawia się zaczerwienienie i obrzęk.

Przed podwyższonym kwasem moczowym, który jest całym winowajcą zaistniałej choroby, możemy się uchronić, a na pewno zmniejszyć odpowiednio jego ilość. Wystarczy odpowiednia dieta, która jest bardzo ważna. W kilku słowach, warto zapamiętać, że niewskazane produkty to oczywiście alkohol, tłuste ryby, mięso czerwone. Chociaż wszystkich produktów jest wiele, dobrze sobie przyswoić kilka zasad, by powolnym tempem zacząć zmieniać swój styl życia. Dobrym rozwiązaniem bywa także wprowadzenie aktywności fizycznej, jednak przy dnie moczanowej nie jest wskazany zbyt duży wysiłek.

Wiele porad, jednak gdy nie czujemy odpowiedniej mobilizacji niestety nie mamy szans na podjęcie odpowiednich kroków, które pomogą wrócić nam i naszemu ciału na odpowiednie tory. Dna moczanowa to przyjaciel na całe życie, wystarczy odpowiednio zadbać, by nie dawał o sobie znać. Niestety brak wiedzy uniemożliwia wprowadzenie zdrowego stylu. Nie warto narażać swojego ciała na niedogodności.

 

Podobne

Tagi