Twórcze pomysły na ozdobę ściany za pomocą tapet

maj 1, 2021 przez

Twórcze pomysły na ozdobę ściany za pomocą tapet

TAPETY – NOWE DROGI DEKOROWANIA ŚCIAN

Ściany to nie tylko tło, ale także miejsce, gdzie można w prosty sposób wyeksponować styl swojego wnętrza. Tapety są wspaniałym narzędziem, które urozmaicą pomieszczenie i dają niemal nieograniczone możliwości w aranżacji przestrzeni. Dlatego też warto wykorzystać je do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery. W poniższym tekście przedstawione zostaną ciekawe i łatwe pomysły na aranżację ścienną za pomocą tapet.

  1. TAPETA NA JEDNEJ ŚCIANIE

Najprostszym sposobem na wykorzystanie tapety w aranżacji przestrzeni jest oklejenie jednej ze ścian. Nie tylko uatrakcyjni ona pomieszczenie, ale także nadadzą mu indywidualnego charakteru. Wykorzystując tapety o różnej kolorystyce i wzorach, można dopasować je do stylu panującego w wnętrzu. W przypadku zastosowania tapety z dużym wzorem, warto okleić tylko jedną ścianę, dzięki czemu nie przytłoczy ona reszty pomieszczenia. Natomiast w przypadku mniejszych zdobień można zastosować tapetę na większej powierzchni (np. przy biurku, nad łóżkiem, nad stołem jadalnym) i stworzyć fajny, zwarty motyw dekoracyjny.

  1. NASZALNIKI ŻALUZJOWE

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie tapet w aranżacji wnętrza są naszalniki żaluzjowe. Dzięki wykorzystaniu tapet w tle, naszalniki staną się prawdziwymi dziełami sztuki. Tapety umieszczane na naszalnikach zyskują niebanalny wygląd i wpływają na cały wystrój pomieszczenia. Zwijane są one na końcu dłuższych listew, idealnie układając się po zamocowaniu na zamontowanym nad oknem systemie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, naszalniki są łatwe do utrzymania w czystości i nie wymagają rozbierania całych okien.

  1. ŁAWKA I KRZESŁA PODKLEJONE TAPETĄ

Jeszcze większym wyzwaniem jest oklejenie mebli tapetami. Ławka przy łóżku czy krzesła w kuchni to meble, które mogą być ozdobione poprzez podklejenie tapetą. W takim przypadku trzeba pamiętać o poprawnym doborze tapety, by mebel nie przytłoczył reszty pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę, aby materiał był dobrego gatunku, by mebel został wykończony technologicznie i zabezpieczony przed zabrudzeniami.

  1. PAPILLOTY TAPETOWE

Dość nietypowym wykorzystaniem tapet jest robienie papilotów tapetowych. Nie tylko będą one stanowić zaskakującą dekorację, ale także świetnie sprawdzą się na imprezach. Najprostszym sposobem na ich wykonanie jest rozwinięcie tapety i pocięcie na długi pasek o szerokości około 2 cm. Następnie nawija się papilotki z mniejszych kawałków materiału. Papilotki takie można powiesić na ścianie bądź rozłożyć na stole.

  1. TAPETY NA DRZWIACH

Drzwi do pomieszczeń to doskonała powierzchnia, która często jest pomijana w aranżacji przestrzeni. Można wykorzystać tę pustą przestrzeń zaklejając drzwi tapetą. Będzie to doskonałe rozwiązanie, kiedy wnętrze jest urządzone skromnie, a dodatki nie zawsze dobrze pasują do reszty pomieszczenia. Zastosowanie tapety na drzwiach wprowadzi do wnętrza zupełnie nową jakość, niezależnie od tego, jaki styl preferujemy.

PODSUMOWANIE

Wprowadzenie tapet do aranżacji wnętrza to świetny pomysł. Oferują one wiele możliwości, nie tylko w kwestii kolorów czy wzorów, ale także pozwalają na tworzenie nietypowych dekoracji. Tapety warto wykorzystać np. do oklejenia jednej ze ścian, do podklejenia naszalników żaluzjowych bądź do wykończenia mebli. Ponadto, można zrobić z nich papilotki tapetowe bądź okleić nimi drzwi, co przy okazji przyozdobi wystrój tych pomieszczeń. Warto przy tym jednak pamiętać, żeby nie przesadzać z ilością ozdób ściennych, bo to może spłycić całą aranżację pomieszczenia.

Podobne

Tagi