Łazienka w stylu skandynawskim

paź 19, 2021 przez

Łazienka w stylu skandynawskim

Urządzenie łazienki w stylu skandynawskim pomaga stworzyć wyjątkowy klimat w pomieszczeniu. Dowiedz się, jak stworzyć przyjemną przestrzeń łazienkową.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Jak sama nazwa wskazuje, styl ten pochodzi z terenów skandynawskich. Pomieszczenia są tak aranżowane, by wykorzystać jak najwięcej światła. Łazienka w stylu skandynawskim to dużo bieli, jasnych kolorów, duże lustra oraz okna bez żadnych zasłon, dzięki czemu w pomieszczeniu jest jasno. Białe są nie tylko ściany, ale także podłogi i urządzenia sanitarne. Całą aranżację cechuje minimalizm i prostota. Ważnymi elementami są także drewno oraz naturalne kamienie.

Jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim?

Jeśli chcesz przerobić swoją łazienkę, zacznij od odsłonięcia okien. Zależy nam na wykorzystaniu naturalnego światła. Kolejnym krokiem będzie usunięcie zbędnych dekoracji i mebli. Podłogę możesz wykonać z naturalnego drewna, bądź wykorzystać płytki imitujące drewno.

Meble

Styl skandynawski nie lubi bałaganu i chaosu. Kosmetyki, akcesoria i środki higieniczne lepiej schować w szafkach lub wiklinowych koszykach. Wybierz możliwie proste modele mebli, z cichymi systemami zamykania oraz pojemnymi szufladami. Postaw na meble drewniane bądź w bieli.

Dodatki

Łazienka w stylu skandynawskim potrzebuje dużego lustra. Im większe, tym lepsze. Lustro nadaje głębi pomieszczeniu oraz optycznie je powiększa. Warto wybrać lustro w czarnej oprawie. Mile widziane są dodatki w kontrastujących kolorach, przykładowo ciemny kosz na bieliznę czy lampy.

Kamień i szkło

Środowisko Skandynawii jest zimne i surowe. W łazienkach stylu scandi często można spotkać naturalny kamień nawiązujący właśnie do naturalnego środowiska Skandynawii. Z naturalnego kamienia wykonuje się różne elementy w łazience. Nie każdego jednak stać na prawdziwy kamień. Odpowiednio dobrane płytki imitują skały, choć są dużo tańsze niż prawdziwy kamień.

Białe urządzenia

Nietrudno znajdziemy białe elementy armatury łazienkowej, gdyż taki trend dominuje w łazienkach każdego typu. Biały sedes, wanna i umywalka powinny lśnić. W przypadku prysznica możemy pozwolić sobie na walk in, czyli zamocowanie bezpośrednio jednej ścianki prysznica bezpośrednio na posadzce. Możesz też wykorzystać meble i płytki w odcieniach szarości.

Jak zepsuć efekt wow?

Nawet tak uroczy wystrój łazienki można zepsuć przez plastikowe dodatki. Aby całość ładnie się prezentowała, warto zainwestować w przedmioty z naturalnych tworzyw. Choć wszystkie przedmioty są piękne, nie należy z nimi przesadzać. W łazience w stylu skandynawskim wyjątkowo źle wygląda bałagan. Jeśli nie jesteś fanem regularnego sprzątania, może Ci być trudno. Nowoczesny design psują również małe okna i niewielka ilość światła. Jeśli naturalne światło jest niewystarczające, lepiej zainstalować dodatkowe oświetlenie.
Jeśli jednak zadbasz o niewielką ilość dodatków i jasne kolory, przestrzeń Twojej łazienki stanie się świetnym miejscem.

Więcej o modzie i wnętrzach: https://autumninberlin.pl/moda

 

Podobne

Tagi