Modne kolory ścian na rok 2023: Trendy w aranżacji wnętrz

paź 19, 2021 przez

Modne kolory ścian na rok 2023: Trendy w aranżacji wnętrz

Wprowadzenie:
Artykuł poświęcony jest najnowszym trendom w aranżacji wnętrz, a w szczególności kolorom ścian, które w następnych latach będą cieszyć się największą popularnością. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem przez modne kolory ścian na rok 2023!

 1. Ciepłe odcienie brązu i beżu
  W nadchodzącym sezonie modne będą ciepłe odcienie brązu i beżu, które dodadzą wnętrzu przytulnego charakteru i zapewnią harmonię. Przy wyborze takiego koloru należy pamiętać o jego jasnej tonacji, aby nie przytłaczał wnętrza i dobrze komponował się z innymi elementami dekoracyjnymi.

 2. Neutralne szarości
  Szarości wciąż będą jednym z najmodniejszych kolorów ścian. Neutralny odcień idealnie sprawdzi się w minimalistycznych i nowoczesnych aranżacjach, a także jako tło dla mocniejszych akcentów. Warto wybrać szary o delikatnej szlachetnej tonacji, aby zastosowany kolor nie przytłoczył wnętrza.

 • Lista wypunktowana:
 • Neutralne odcienie szarości, np. szara perła czy szarobrązowy
 • Umiejętne zestawienie z innymi kolorami (np. zielonym lub żółtym)
 • Możliwość zastosowania w różnych stylach aranżacyjnych
 1. Zieleń – kolor natury
  Kolor zielony to symbolem natury i ekologii, który w nadchodzącym sezonie ma szansę stać się jednym z najmodniejszych odcieni na ścianie. Zielone ściany dodadzą wnętrzu świeżości, a jednocześnie wprowadzą spokój i relaks. Warto zastosować kolor zielony w różnych odcieniach, które będą się pięknie komponowały z drewnianymi elementami oraz innymi odcieniami zieleni.

 2. Fioletowe ściany – elegancki akcent
  Fioletowy odcień będzie jednym z najmodniejszych kolorów ścian w nadchodzącym sezonie. Fiolet to kolor elegancji i klasy, który doskonale sprawdzi się w aranżacjach nowoczesnych, a także tradycyjnych. Warto wybrać fiolet o średniej tonacji, aby pomieszczenie nie przytłoczył mocnym kolorem.

 3. Modne dodatki i akcesoria
  Do każdego wzoru i koloru ścian należy dobrze dobrać pozostałe elementy wystroju wnętrza. Warto postawić na modne dodatki w wybranym już kolorze, ale też ocieplić wnętrze drewnianymi elementami, odpowiednio dobranymi tekstyliami oraz dodatkami dekoracyjnymi. Takie połączenie sprawi, że wnętrze nabierze indywidualnego charakteru i stanie się jednocześnie modne i praktyczne.

Podobne

Tagi