Kuchnie klasyczne: Elegancja i funkcjonalność w jednym

paź 27, 2021 przez

Kuchnie klasyczne: Elegancja i funkcjonalność w jednym

W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrz przestała być jedynie zadaniem praktycznym. Coraz więcej osób skupia się na estetyce i elegancji swojego domu, a szczególnie kuchni. Dlatego też, od wielu lat na topie są kuchnie klasyczne. Połączenie eleganckiego stylu z funkcjonalnością, sprawia, że kuchnie tego typu cieszą się ogromnym uznaniem klientów.

HISTORIA KUCHNI KLASYCZNYCH

Kuchnie klasyczne swoją popularność zdobyły już w XIX wieku. Wówczas w Europie rozkwitały ruchy artystyczne i kultura, a arystokracja szukała blasku w swoich domach. Arystokracja zamawiała kuchnie o dużej funkcjonalności oraz eleganckim wyglądzie, a do ich produkcji używano materiałów najwyższej jakości. Świetnym przykładem są kuchnie zamków i pałaców, w których kucharze przygotowywali posiłki na różnego rodzaju przyjęcia.

Klasyka nigdy nie przemija, a klasyczne wzory podobnie jak vintage zawsze są na czasie. Zastosowanie materiałów najwyższej jakości jak wiekowe drewno, markowe blaty granitowe oraz zlewozmywaki z gatunkowanych materiałów powodują, że w kuchniach klasycznych cieszymy się pięknym i trwałym wykończeniem.

DOSTĘPNE STYLE

Kuchnie klasyczne dostępne są w wielu stylach. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji właściciela domu. Istnieją kuchnie angielskie, które odznaczają się wysokimi frontami, klasyczne kuchnie włoskie, które wyróżniają się ciemnymi elementami i kunsztownym wykończeniem oraz kuchnie francuskie, które cechują się jasnymi, pastelowymi kolorami i gładkimi frontami. Sam właściciel zawsze wybiera to, co jest dla niego najlepsze i spełni jego oczekiwania.

MEBLE KUCHENNE

Kuchnie klasyczne kojarzą się przede wszystkim z solidnymi i trwałymi meblami kuchennymi. Wykonane są one z najlepszych materiałów, takich jak:

  • drewno egzotyczne (np. dąb, buk, orzech czy mahoniowiec)
  • metal nierdzewny lub mosiądz
  • szkło
  • kamień naturalny
  • marmur

Meble kuchenne wykonane z tych materiałów są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, a przede wszystkim piękne.

RODZAJE KOLORÓW I OŚWIETLENIA

Kuchnie klasyczne to przede wszystkim neutralne kolory lub naturalne odcienie drewna. Najczęściej wykorzystuje się pastelowe barwy, takie jak: biały, beżowy, kremowy, brązowy. Wkładają się one na subtelny wystrój kuchni. Jednym z ważniejszych elementów wspaniałej aranżacji kuchni klasycznych jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Unoszące się lampy, ruchome reflektory, czy umieszczone w meblach podświetlenia tworzą interesujące i oryginalne, ciepłe światło nadające miłą atmosferę w kuchni.

Podsumowując, kuchnie klasyczne to połączenie piękna i praktyczności. Dają one jednocześnie poczucie elegancji i trwałości. Wyposażenie kuchni w meble kuchenne, które są nie tylko piękne, ale i praktyczne to podstawa, a kuchnie klasyczne spełniają te oczekiwania w 100%.

Podobne

Tagi