Kreatywne pomysły na dekorację ściany za pomocą półek i regałów

paź 3, 2021 przez

Kreatywne pomysły na dekorację ściany za pomocą półek i regałów

Śródtytuły:

 1. Dlaczego warto dekorować ściany półkami i regałami?
 2. Jakie kreatywne pomysły na dekorację ściany za pomocą półek i regałów warto wykorzystać?
 3. Materiały i narzędzia potrzebne do wykonania dekoracji ściennej z półek i regałów
 4. Jak przygotować ścianę przed montażem półek i regałów?
 5. Jak utrzymać estetykę w czasie użytkowania półek i regałów?

Dlaczego warto dekorować ściany półkami i regałami?

Półki i regały dobieramy przede wszystkim w celu przechowywania przedmiotów, które bez nich mogłyby stanowić bałagan i nieład w naszym otoczeniu. Oczywiście ich funkcjonalność nie ulega wątpliwości, ale są one również doskonałym sposobem na dekorację ścian. Za pomocą półek i regałów możemy stworzyć ciekawe aranżacje, nie tylko piękne, ale i praktyczne. Poza tym, z powodzeniem zastępują one obrazy czy plakaty.

Jakie kreatywne pomysły na dekorację ściany za pomocą półek i regałów warto wykorzystać?

 1. Regał szklany – dzięki niemu, przedmioty na nim ułożone, odbijają się w szkle, co dodaje im głębi. Możemy do tego wykorzystać kilka kolorowych akcesoriów, które w kontraście z białym tłem poczną wspaniale się prezentować.

 2. Półki z ramkami na zdjęcia – to świetny pomysł dla miłośników fotografii. Możemy wykonać właściwie dowolną kompozycję, do której notorycznie możemy dodawać nowe zdjęcia. Właściwie zestawione ramki na zdjęcia tworzą ciekawą przestrzeń.

 3. Kolorowe półki – świetnym pomysłem jest uzyskanie mniejszych akcentów kolorystycznych przywiązując do ściany półki w 2 lub 3 wybranych kolorach. Rozstawione w równych odstępach, stanowią wspaniałą dekorację ścienne.

Materiały i narzędzia potrzebne do wykonania dekoracji ściennej z półek i regałów

Jeśli zdecydujemy się na taką dekorację, będziemy potrzebować:

 • Półki lub regały w wybranej ilości (w zależności od pomysłu)
 • Śruby i kołki do zamocowania
 • Wiertarka z różnymi wiertłami
 • Dłuto i młotek (jeśli potrzebujemy wyciąć otwory)
  -ściskarka (jeśli mamy elementy wymagające skrócenia).

Jak przygotować ścianę przed montażem półek i regałów?

Przed wierceniem i montażem, zadbajmy o to, aby ściany były czyste i suche. Jeśli mamy do czynienia z materiałami budowlanymi oraz gipsowaniem ścian, niezbędne będzie wykorzystanie modele dopełniającego, służącego do wypełnienia ubytków w ścianie. Do wiercenia otworów w ścianach należy wybrać odpowiednie narzędzia – wiertarkę z różnymi wiertłami.

Jak utrzymać estetykę w czasie użytkowania półek i regałów?

Pierwszym sposobem będzie prawidłowa ich konserwacja. W przypadku drewnianych półek, warto je przecierać olejem lub woskiem, który chroni przed zbierającą się kurzem i brudem. Odpowiednie korzystanie z półek czy regałów należy do kluczowych czynników ich długotrwałej trwałości. Nie powinniśmy przekraczać maksymalnej obciążalności, a pod większymi przedmiotami warto podłożyć matę antypoślizgową.

Podsumowując, dekoracja przy pomocy półek i regałów to nie tylko praktyczne wykorzystanie przestrzeni, ale również doskonałe rozwiązanie do aranżacji wnętrza. Dzięki zastosowaniu ciekawych rozwiązań, wykorzystaniu niestandardowych kolorów i kształtów, możemy stworzyć niepowtarzalną estetykę w naszym domu.

Podobne

Tagi