Psy obronne

mar 16, 2017 przez

Psy obronne

Do grupy psów obronnych zaliczamy takie rasy jak: doberman, amstaff, mastiffy, buldogi, dogi, rottweilery, boksery, bulteriery.
Cechami charakterystycznymi jakie posiadają psy tej grupy to przede wszystkim duża siła, wytrzymałość odwaga. Ich zadaniem ma być obrona opieka nad powierzonym mu terenem czy osobami. Do upadłego będą bronić swoich właścicieli. Przewodnikami tych rasy powinny stać się osoby, które odznaczają się dużym spokojem, konsekwencją w działaniach, stanowczością i wytrzymałą psychiką. Powinny to być osoby pewne siebie i odpowiedzialne, jest to ważne pod tym względem, że nie mogą ulec psu, który również ma bardzo silny charakter, będzie próbował sobie podporządkować właściciela. Dobrze jest więc gruntownie przemyśleć zakup, by potem nie trzeba było martwić się i zamieszczać ogłoszeń np. rottweiller czy bulteriery do oddania.

 

Szkolenie wyżej wymienionych ras powinno przynieść taki skutek, aby pies stał się posłuszny, podporządkowany i spokojny. Nie wolno u tych propagować zachowań agresywnych. Powinny one przejść odpowiedni proces socjalizacji, by były skłonne akceptować inne psy czy też zwierzęta.
Psy z grupy obronnych często wykorzystywane są w służbach mundurowych takich jak policja, straż graniczna. Jest to spowodowane tym że psy te chętnie współpracują, są inteligentne, szybko się uczą, a przy tym są bardzo wytrzymałe i mocne.
Z psów tych poprzez wychowanie możemy również zrobić wspaniałych towarzyszy rodziny. Przyzwyczajone do dzieci, będą im towarzyszyły w codziennych zabawach.