Dekoracje kwiatowe na stół: Inspiracje i porady aranżacyjne

mar 5, 2022 przez

Dekoracje kwiatowe na stół: Inspiracje i porady aranżacyjne

Dekoracje kwiatowe na stół: Niezwykły sposób na podkreślenie uroczystości

Jednym z najważniejszych elementów udanej kolacji jest odpowiednie ubranie stołu. Nie tylko elegancka zastawa i piękne nakrycie, ale również dekoracje kwiatowe mogą sprawić, że nasza uroczystość nabierze jeszcze większego blasku. W tym artykule przedstawimy inspiracje i porady aranżacyjne dotyczące kwiatowych dekoracji na stół.

  1. Wybór kwiatów

Przede wszystkim warto zastanowić się nad wyborem kwiatów, które będą użyte w aranżacji. Do dekoracji stołu najlepiej nadają się kwiaty o delikatnym i subtelny aromacie, które nie zdominują smaków potraw. Wśród najczęściej wybieranych kwiatów są róże, tulipany, frezje i hiacynty. Natomiast do dekoracji letnich kolacji doskonale sprawdzą się piwonie, hortensje i lawenda.

  1. Jakie naczynia i dodatki do dekoracji kwiatowej na stół?

Kwiatowe dekoracje można umieszczać w różnych naczyniach, w zależności od naszej estetyki i gustu. Możemy wykorzystać wazony, naczynia ceramiczne, słoiki, ale również szklane kieliszki czy wazony w wazonie! Istotne jest to, aby cała aranżacja była spójna i harmonijna. Dobrym rozwiązaniem będzie także dodanie do dekoracji szklanych lub kryształowych kulek, wstążek, muszli lub kamieni.

  1. Jakie dodatki do stołu z kwiatami?
  • Podkładki pod talerze

Podkładki pod talerze to element, którego nie może zabraknąć przy aranżacji stołu. Podkładki z kwiatowym motywem doskonale pasują do kwiatowych dekoracji stołu. Można również zastosować podkładki wykonane z naturalnych materiałów, np. z wikliny czy ze słomy.

  • Serwetki

Do kwiatowych dekoracji warto dobrać serwetki w stonowanym kolorze lub dopasowane do kolorystyki kwiatów. Serwetki z naturalnych materiałów, np. bawełny lub lniana, będą idealnie współgrać z naszą aranżacją.

  1. Jak ułożyć kwiaty na stole?

Podczas układania kwiatów na stole warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

  • Odpowiednia ilość kwiatów – nie należy przesadzać z ilością kwiatów, gdyż przesadna ilość może zdominować całą aranżację.
  • Odpowiednia wysokość kwiatów – warto dokładnie przemyśleć wysokość kwiatów i ich rozmieszczenie na stole, aby goście mogli swobodnie rozmawiać i spożywać posiłki.
  • Harmonijne ułożenie kwiatów – kwiaty powinny być ułożone w sposób harmonijny, idealnie dopasowany do reszty dekoracji na stole.
  1. Ostatnie rady

Kwiatowe aranżacje na stole to idealny sposób na podkreślenie ważnych chwil w życiu. Pamiętajmy jednak, żeby aranżacja stołu z kwiatami miała charakter dodatku, a nie głównej ozdoby stołu. Dobrze dobrane kwiaty powinny podkreślać elegancki charakter stołu i sprawić, że nasza uroczystość nabierze jeszcze więcej klasy.

Podsumowując, kwiatowe dekoracje na stół to idealny sposób na podkreślenie uroczystości i dodanie im niepowtarzalnego klimatu. Warto pamiętać o harmonii kolorów, wysokości kwiatów i zwrócić uwagę na dobór naczyń i dodatków do stołu. Z naszymi radami z pewnością stworzysz piękne i eleganckie dekoracje kwiatowe na swoim stole!

Podobne

Tagi