zwymiennn

P.P.U. Metrax sp. z o.o. projektuje i produkuje płaszczowo – rurowe wymienniki ciepła. Wymienniki są projektowane zgodnie z wymaganiami Klienta – wielkości wymienników i ich charakterystyka cieplno – przepływowa jest obliczana indywidualnie do parametrów pracy wymiennika żądanych przez Klienta. Posiadamy uprawnienia do projektowania i wytwarzania wymienników ciepła zgodnie z dyrektywą.

Wymienniki płaszczowo – rurowe mogą pracować w pozycji poziomej, pionowej lub jako podwieszane. Pozwala to na swobodę w ulokowaniu wymiennika w instalacji.

W wymiennikach płaszczowo – rurowych następuje wymiana ciepła pomiędzy dwoma mediami. Medium o większym współczynniku przejmowania ciepła (najczęściej woda) przepływa przez rurki, drugie medium natomiast o zwykle mniejszym współczynniku (oleje, pary lub czynniki chłodnicze) przepływa w przeciwprądzie omywając rurki. Wielkość wymiennika, a także długość wężownicy dobierana jest do poszczególnych potrzeb.

Wymienniki ciepła wytwarzamy z różnych materiałów – zależnie od przeznaczenia (stale kotłowe, stale kwasoodporne, inne).

W przypadku pytań prosimy o wypełnienie formularza.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą naszej oferty.

20121212912 dscn2791